16-12-2020 15:05:02

Rifler

Hovedsageligt brugte rifler.

Klik på "Fabrikat/model" for alfabetisk sortering.

Klik på "Kaliber" for sortering.

Klik på "Pris" for sortering efter pris.

Klik på "Våbnet" for yderligere information. (Billeder der mangler kommer snarrest)

Klik her for at se vores våbengaranti.

Fabrikat/model Kaliber Pris #
K98 karabin / G33/40 Gebirgsjäger. .22 Lr. fabrikat Norinco .22 l.r.3.980,-11076+
Walther.22 Hornet5.495,-6830+
Anschütz M 1432.22 Hornet3.980,-7501+
Parker-Hale M98 Safari.222 Rem.4.580,-4393+
Carl Gustaf/ Sauer 90.222 Rem.5.980,-4696+
Krico Lux.222 Rem.9.350,-4239+
Sauer 90/Carl Gustaf.222 Rem.9.975,-5510+
Brno ZKK 601.222 Rem.4.960,-7745+
Colt AR15. Kal. 223 Rem. Pæn stand.223 Rem.16.500,-8132+
Heckler & Kock M.630.223 Rem.8.900,-3005+
Remington 700 Sendero.223 Rem.12.900,-4231+
STI Competition Sporting Riffel, Ny riffel.223 Rem.18.625,-0+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.223 WSSM5.590,-0+
Remington M. 700.22-2505.960,-8145+
Winchester 70 Stealth.22-2509.900,-5452+
B.S.A. model CF II.22-2506.950,-585+
Parker Hale.243 Win.4.580,-5133+
B.S.A. model CF II.243 Win.8.900,-5130+
Parker Hale.243 Win.5.680,-6555+
Parker Hale.243 Win.4.950,-4512+
Sako L579 Forester.243 Win.6.540,-7677+
Husqvarna model 1970.243 Win.7.390,-5638+
Winchester M. 70 LUX.243 Win.6.980,-6480+
Sako 75 Varmint.243 Win.11.900,-5711+
Husqvarna model 1970.243 Win.8.850,-574+
Sako AII LUX.243 Win.11.800,-8721+
Tikka 55 Continental.243 Win.7.995,-2016+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.980,-3508+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.995,-3811+
Sako 75 III.243 Win.8.780,-6525+
Sabatti SKL 98-DL .243Win Kiplauff.243 Win.11.400,-10817+
Alpine Firearms England.243 Win.4.980,-8092+
Steyr Pro. Med Simmons kikkert.243 Win.13.500,-6847+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .308 Win..243 Win.14.900,-1126+
Alpine Firearms model Special.243 Win.5.595,-3053+
Weatherby Mark V.2579.950,-1485+
Weatherby Mark V.25712.900,-5260+
Husqvarna model 19706,5 x 558.980,-3959+
Steyr Manlicher Classic Mountain6,5 x 5514.595,-4538+
Viking Arms6,5 x 555.980,-5801+
Husqvarna model 19706,5 x 558.850,-4055+
B.S.A. model CF II6,5 x 557.480,-514+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.995,-4175+
Antonio Zoli AZ 1900 Delux6,5 x 555.980,-5718+
Tikka T3 Hunter6,5 x 5510.495,-5774+
Husqvarna M. 966,5 x 553.980,-4974+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.495,-4176+
Mauser model 2256,5 x 559.900,-2979+
Krico model 7006,5 x 559.900,-5176+
Mauser M. 2256,5 x 559.900,-2981+
Schultz & Larsen/Weatherby M 54J / M 56A6,5 x 5517.800,-1288+
Sauer 200STR 6,5 x 55.6,5 x 5510652
Carl Gustaf M. 96 Custom jagtmatch, laminatskæfte6,5 x 557.980,-4955+
Sauer 200 6.5x55 inkl. Kahles Helia S 3-12x56 6,5 x 5515.980,-10787+
Krico M. 7006,5 x 557.980,-5509+
Heym SR21 - Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.9006,5 x 559.900,-0+
Sauer 202 Jagtmatch6,5 x 5515.998,-5794+
Husqvarna model 19706,5 x 558.800,-2538+
Varberger 717 Lux (Kongsberg M.393)6,5 x 557.980,-5609+
Mauser model 986,5 x 553.950,-2642+
Steyr-Mannlicher M6,5 x 5511.900,-5512+
Carl Gustaf M.96 Match6,5 x 557.980,-2662+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux6,5 x 5511.600,-5511+
Husqvarna 16006,5 x 556.950,-8302+
Husqvarna M.966,5 x 554.580,-5226+
Mauser Oberndorf Model 20006,5 x 578.900,-3478+
Mauser model 66S6,5 x 5713.500,-1804+
Brno Classic6,5 x 578.900,-4791+
Bloklås, Moritz Zapf - Heerenbüchse6,5x6849.600,-8325+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2646.995,-4476+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2645.750,-4515+
Midland Gun Co..270 Win.3.980,-5131+
John Dickson, Edinburgh, Scotland.270 Win.12.800,-4732+
Sauer 80/Colt.270 Win.15.600,-4090+
Holland & Holland.270 Win.16.450,-4103+
Ferlach model 810.270 Win.7.960,-488+
Browning Acera.270 Win.7.980,-6073+
Husqvarna model 1970.270 Win.8.900,-3227+
Husqvarna model 1600.270 Win.3.980,-4705+
B.S.A. model CFII.270 Win.6.990,-4730+
BSA CF II.270 Win.6.980,-7896+
Remington 700 med Bushnell Elite 4200 2,5-10x50.270 Win.7.950,-8767+
B.S.A. model CF II.270 Win.7.900,-5156+
Holland & Holland Made by Husqvarna.270 Win.15.999,-6477+
Steyr-Mannlicher M.270 Win.13.900,-4410+
Winchester M. 70 LUX, 7 mm. 08-Rem7mm-08 Rem6.540,-6128+
Schultz & Larsen M.65 DL7 x 6117.980,-5707+
Interarms Mark X7 x 615.995,-2978+
Schultz & Larsen,Otterup, Mauser 987 x 617.900,-587+
Holland & Holland made by Husqvarna 7 mm.Rem.15.399,-6476+
Steyr Manlicher Mod. S.7 mm.Rem.12.395,-7792+
Savage M.110 C Lux7 mm.Rem.4.960,-309+
Weatherby Vanguard7 mm.Rem.6.995,-1115+
Remington 700 XCR Camo 7 mm Rem mag.7 mm.Rem.9.990,-5814+
Holland & Holland7 mm.Rem.15.600,-4558+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow7 mm WSSM5.590,-0+
Waffen Frankonia Lux M.987 x 648.600,-916+
Manlicher Schönauer M. GK.7 x 649.500,-7935+
B.S.A. model CF II7 x 647.695,-4190+
Sauer 80/Browning, prototype, 7 x 647 x 6419.600,-5302+
E. Kettner Köln7 x 646.840,-4808+
Firearms Co.7 x 644.880,-3877+
Savage model 340 C.30-303.760,-5135+
Savage model 340.30-301.980,-1919+
Savage M. 219 Kipplauff med Calic Hunter 4.30-301.999,-4065+
Browning X-Bolt rustfri +Leupold VX-R. 3-9 x 50 Belyst .308 Win.14.499,-0+
Sig Sauer SSG 3000 .308 Win.19.900,-0+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper.308 Win.9.980,-0+
Steyr CISM 300 Match .308 Win DEMO.308 Win.23.480,-10769+
Remington 700 Custom .308 Win., Sniper, UIT Match og jagt .308 Win.13.999,-9809+
Browning X-Bolt blåneret +Leupold VX-R.3-9x50 Belyst .308 Win.12.999,-0+
Sauer 101.308 Win.13.300,-8641+
BRNO CZ 550 Scandinavia .308 Win.5.970,-8766+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.308 Win.5.590,-0+
B.S.A. CF II LUX.308 Win.7.940,-5731+
Sako AII med Leupold VX III Euro 6,5-20x50.308 Win.16.900,-8142+
Weatherby Vanguard.308 Win.6.995,-1111+
Steyr Mannlicher Classic.308 Win.14.900,-5590+
Husqvarna M. 1900.308 Win.7.960,-7755+
Winchester M. 70 SPR.308 Win.19.900,-7880+
Tikka T3 Lite med Bushnell Banner 3-9x40.308 Win.9.985,-8869+
Steyr Manlicher SM 12.308 Win.20.995,-8362+
Tikka T3 Wildgame.308 Win.8.995,-7538+
Heckler & Koch SL 7, Halvautomat.308 Win.13.500,-107+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.308 Win.9.900,-0+
Sabre Defence XR41.308 Win.24.500,-9894+
Steyr Prohunter (Off Road).308 Win.9.995,-5635+
Midland Gun Co..308 Win.4.980,-4412+
Withworth Rifle Co..308 Win.5.780,-3507+
Steyr-Mannicher Classic.308 Win.13.850,-4537+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000.308 Win.8.900,-4566+
Winchester 777 Lux..308 Win.15.900,-4951+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux..308 Win.22.900,-2849+
Churchill Gunmakers, London.308 Win.9.850,-4394+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .243 Win..308 Win.14.900,-1126+
Steyr Scout. 308 Win.308 Win.15.895,-0+
Savage 110 BA. Tactical .308 Win.308 Win.24.599,-7646+
Savage Axis .308 Win. Ny riffel..308 Win.3.990,-0+
Sauer 90/ Carl Gustaf.308 Win./.243 Win.14.900,-1126+
Schultz & Larsen M.60 .30-06 med Zeiss Dia. 2,5-10x48. .30-0619.900,-10538+
Winchester 777 Lux..30-0614.500,-3047+
Mauser model 2000, Oberndorf.30-068.900,-4356+
Husqvarna model 1970.30-069.500,-3438+
Classic 2000.30-064.980,-5861+
BSA Majestic.30-068.880,-6156+
Harrington & Richardson model 340.30-066.900,-3415+
Remington 700 med Meopta Artemis 1,5-6x42.30-069.900,-8263+
Schultz & Larsen, Otterup 54J.30-0612.800,-1278+
B.S.A. Majestic.30-064.950,-2860+
Parker Hale Safari De Luxe.30-064.580,-2626+
Brno model CZ 537.30-064.260,-1390+
Carl Gustaf (Husqvarna) model 1972.30-067.500,-2852+
Husqvarna 1600 m/kikkert & lyddæmper.30-067.900,-10797+
Winchester M. 777.30-0612.900,-6512+
Husqvarna 1600.30-064.995,-3509+
FN Browning.30-068.650,-2635+
Husqvarna 1900.30-069.860,-6152+
Tikka 690.30-067.950,-6855+
Parker Hale.30-063.980,-1359+
Parker Hale.30-064.450,-2412+
Weatherby Mark V.30-069.995,-2174+
Sauer 90/Carl Gustaf/Schultz & Larsen, Otterup.30-0612.500,-1751+
Sabatti Gardone Classic 90.30-064.450,-6673+
Parker Hale.30-063.995,-3933+
Churchill Gunmakers, London.30-0611.600,-4406+
Mauser model 77, Oberndorf.30-069.750,-4502+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.30-069.900,-0+
Weatherby Vanguard.30-066.995,-1110+
Parker Hale.30-065.860,-5998+
Browning BPR.30-068.990,-5305+
Carl Gustaf, HVA, model 1972.30-067.875,-5245+
Classic 2000.30-063.995,-5230+
Steyr-Mannlicher M.30-0613.900,-5175+
Browning B.B.R. .30-067.940,-7598+
Viking Arms.30-065.980,-7754+
Schultz & Larsen M. 98.30-066.980,-6532+
B.S.A. model CF II.30-066.900,-5185+
Sauer 303 Halvautomatisk.30-0617.999,-7145+
Weatherby Mark V.300 Win.9.900,-2856+
Winchester 70.300 Win.5.980,-4147+
Schultz & Larsen M.97-DL .300 Win Mag.300 Win.mag.13.900,-10770+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.300 WSSM5.590,-0+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 574.800,-2546+
Imman Meffert, Suhl8 x 574.800,-400+
Schultz & Larsen M.988 x 57JS5.460,-3930+
Husqvarna M96 m/Vapenringen 4x32 8 x 57JS3.980,-6104+
Husqvarna 6468 x 57JS3.995,-2640+
Sauer 202 Forester8 x 57JS18.900,-5673+
Schultz & Larsen, Otterup, model 988 x 57JS4.900,-2649+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 57JS5.900,-1774+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS9.900,-2124+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 57JS4.500,-2838+
Mauser model 98, Spandau8 x 57JS2.980,-2422+
Schultz & Larsen M. 988 x 57JS4.980,-3003+
Husqvarna 6408 x 57JS3.495,-1764+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS5.800,-1376+
Sverre Steffensen8 x 57JS5.500,-6069+
Schultz & Larsen M 548 x 6012.500,-2004+
Sauer 808 x 68S15.750,-3903+
Sako AV.338 Win.7.940,-6524+
Weatherby Europa De Luxe.34010.950,-4738+
Weatherby Mark V.34011.995,-2176+
Husqvarna M. 969,3 x 578.295,-5505+
Husqvarna M. 969,3 x 573.500,-5504+
Husqvarna M. 96 med Aimpoint9,3 x 577.659,-5503+
Browning BAR 1 af 500. 9,3 x 6213.499,-6425+
Husqvarna Model 1469,3 x 629.580,-5507+
Husqvarna 19009,3 x 627.940,-6518+
Blaser R93 sjælden udgave i komposit/kulfiber9,3 x 6235.785,-6434+
Mauser M03 Extreme9,3 x 6219.900,-7890+
Sauer 202 Forester9,3 x 6219.999,-7135+
Husqvarna M. 19009,3 x 627.980,-7658+
J. Woodward & Sons9,5 x 5719.600,-4559+
H. Dumoulin, Liege.375 H&H18.600,-4509+
Gogswell & Harrison.375 H&H15.900,-228+
Sako L61R.375 H&H10.900,-6318+
Interarms Mark X.375 H&H18.645,-5165+
Schultz & Larsen M 56-A.375 H&H24.600,-10500+
Winchester 70 Super Express.375 H&H15.600,-7334+
Schultz & Larsen model 56A.416 Rigby18.900,-5255+
Brno CZ 550 Magnum, .416 Rigby..416 Rigby15.750,-6428+
DWM Mauser model 0.458 Win.22.800,-4518+
Steyr-Daimler-Puch.458 Win.15.800,-4061+
Interarms Mark X.458 Win.14.500,-4310+
Mauser DWM .458 Win. Mag..458 Win.22.800,-4518+
Weatherby Mark V. Kal. 460 Wea. Mag..46026.800,-5999+
Weatherby Mark V .460 WM. Som ny.46026.780,-10783+
Weatherby Mark V .460 WM. Brugt.46015.400,-8686+
Indkøbsliste