Hunters House logo
6314 emner
23-10-2017 13:48:51

Rifler

Hovedsageligt brugte rifler.

Klik på "Fabrikat/model" for alfabetisk sortering.

Klik på "Kaliber" for sortering.

Klik på "Pris" for sortering efter pris.

Klik på "Våbnet" for yderligere information. (Billeder der mangler kommer snarrest)

Klik her for at se vores våbengaranti.

Fabrikat/modelKaliberPris#
Winchester 70 Super Express.375 H&H15.600,-7334+
Interarms Mark X.375 H&H18.645,-5165+
Sako L61R.375 H&H10.900,-6318+
Gogswell & Harrison.375 H&H15.900,-228+
H. Dumoulin, Liege.375 H&H18.600,-4509+
Anschütz M 1432.22 Hornet3.980,-7501+
Walther.22 Hornet5.495,-6830+
Parker-Hale M98 Safari.222 Rem.4.580,-4393+
Brno ZKK 601.222 Rem.4.960,-7745+
Sako Riihimäki.222 Rem.6.480,-7970+
Remington M. 788 med Bushnell 2,5x24.222 Rem.3.900,-8305+
Sauer 90/Carl Gustaf.222 Rem.9.975,-5510+
Krico Lux.222 Rem.9.350,-4239+
Colt AR15. Kal. 223 Rem. Pæn stand.223 Rem.16.500,-8132+
STI Competition Sporting Riffel, Ny riffel.223 Rem.18.625,-0+
Remington 700 Sendero.223 Rem.12.900,-4231+
Heckler & Kock M.630.223 Rem.8.900,-3005+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.223 WSSM5.590,-0+
Remington M. 700.22-2505.960,-8145+
Winchester 70 Stealth.22-2509.900,-5452+
B.S.A. model CF II.22-2506.950,-585+
Sako L579 Forester.243 Win.6.540,-7677+
Krico M600.243 Win.8.900,-7276+
Husqvarna model 1970.243 Win.8.850,-574+
Sako 75 Varmint.243 Win.11.900,-5711+
Parker Hale.243 Win.4.950,-4512+
Steyr Pro. Med Simmons kikkert.243 Win.13.500,-6847+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.995,-3811+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.980,-3508+
Alpine Firearms model Special.243 Win.5.595,-3053+
Husqvarna model 1970.243 Win.7.390,-5638+
B.S.A. model CF II.243 Win.8.900,-5130+
Sako AII LUX.243 Win.11.800,-8721+
Winchester M. 70 LUX.243 Win.6.980,-6480+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .308 Win..243 Win.14.900,-1126+
Parker Hale.243 Win.5.680,-6555+
Sako 75 III.243 Win.8.780,-6525+
Parker Hale.243 Win.4.580,-5133+
Tikka 55 Continental.243 Win.7.995,-2016+
Sako L579 Forester.243 Win.5.960,-7926+
Alpine Firearms England.243 Win.4.980,-8092+
Weatherby Mark V.25712.900,-5260+
Weatherby Mark V.2579.950,-1485+
Schultz & Larsen/Weatherby M 54J / M 56A6,5 x 5517.800,-1288+
Antonio Zoli AZ 1900 Delux6,5 x 555.980,-5718+
Husqvarna M. 966,5 x 553.980,-4974+
Sauer 202 Jagtmatch6,5 x 5515.998,-5794+
Varberger 717 Lux (Kongsberg M.393)6,5 x 557.980,-5609+
Steyr-Mannlicher M6,5 x 5511.900,-5512+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux6,5 x 5511.600,-5511+
Krico M. 7006,5 x 557.980,-5509+
Sako M. 756,5 x 559.500,-6678+
Carl Gustaf M. 96 Custom jagtmatch, laminatskæfte6,5 x 557.980,-4955+
Mauser model 2256,5 x 559.900,-2979+
Husqvarna M.966,5 x 554.580,-5226+
Krico model 7006,5 x 559.900,-5176+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper6,5 x 559.980,-0+
B.S.A. model CF II6,5 x 557.480,-514+
Carl Gustaf M.96 Match6,5 x 557.980,-2662+
Steyr Manlicher Classic Mountain6,5 x 5514.595,-4538+
Mauser M. 2256,5 x 559.900,-2981+
Husqvarna model 19706,5 x 558.850,-4055+
Mauser model 986,5 x 553.950,-2642+
Husqvarna model 19706,5 x 558.800,-2538+
Viking Arms6,5 x 555.980,-5801+
Merkel KR1 med Leupold European 3-9x506,5 x 5517.900,-8773+
Husqvarna 16006,5 x 556.950,-8302+
Heym SR21 - Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.9006,5 x 559.900,-0+
Husqvarna model 19706,5 x 558.980,-3959+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.995,-4175+
Tikka T3 Hunter6,5 x 5510.495,-5774+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.495,-4176+
Mauser model 66S6,5 x 5713.500,-1804+
Brno Classic6,5 x 578.900,-4791+
Mauser Oberndorf Model 20006,5 x 578.900,-3478+
Bloklås, Moritz Zapf - Heerenbüchse6,5x6849.600,-8325+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2646.995,-4476+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2645.750,-4515+
B.S.A. model CFII.270 Win.6.990,-4730+
Ferlach model 810.270 Win.7.960,-488+
B.S.A. model CF II.270 Win.7.900,-5156+
Remington 700 med Bushnell Elite 4200 2,5-10x50.270 Win.7.950,-8767+
John Dickson, Edinburgh, Scotland.270 Win.12.800,-4732+
Holland & Holland.270 Win.16.450,-4103+
Husqvarna model 1600.270 Win.3.980,-4705+
Midland Gun Co..270 Win.3.980,-5131+
Sauer 80/Colt.270 Win.15.600,-4090+
Holland & Holland Made by Husqvarna.270 Win.15.999,-6477+
Husqvarna model 1970.270 Win.8.900,-3227+
Steyr-Mannlicher M.270 Win.13.900,-4410+
BSA CF II.270 Win.6.980,-7896+
Browning Acera.270 Win.7.980,-6073+
Winchester M. 70 LUX, 7 mm. 08-Rem7mm-08 Rem6.540,-6128+
Interarms Mark X7 x 615.995,-2978+
Schultz & Larsen,Otterup, Mauser 987 x 617.900,-587+
Holland & Holland made by Husqvarna 7 mm.Rem.15.399,-6476+
Steyr Manlicher Mod. S.7 mm.Rem.12.395,-7792+
Weatherby Vanguard7 mm.Rem.6.995,-1115+
Holland & Holland7 mm.Rem.15.600,-4558+
Remington 700 XCR Camo 7 mm Rem mag.7 mm.Rem.9.990,-5814+
Savage M.110 C Lux7 mm.Rem.4.960,-309+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow7 mm WSSM5.590,-0+
B.S.A. model CF II7 x 647.695,-4190+
Sauer 80/Browning, prototype, 7 x 647 x 6419.600,-5302+
Firearms Co.7 x 644.880,-3877+
Waffen Frankonia Lux M.987 x 648.600,-916+
Manlicher Schönauer M. GK.7 x 649.500,-7935+
E. Kettner Köln7 x 646.840,-4808+
Savage model 340 C.30-303.760,-5135+
Savage model 340.30-301.980,-1919+
Savage M. 219 Kipplauff med Calic Hunter 4.30-301.999,-4065+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper.308 Win.9.980,-0+
Sauer 101.308 Win.13.300,-8641+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.308 Win.5.590,-0+
Savage 110 BA. Tactical .308 Win.308 Win.24.599,-7646+
Tikka T3 Lite med Bushnell Banner 3-9x40.308 Win.9.985,-8869+
Steyr Scout. 308 Win.308 Win.15.895,-0+
Tikka T3 Wildgame.308 Win.8.995,-7538+
Sako TRG-21.308 Win.22.900,-8326+
Savage Axis .308 Win. Ny riffel..308 Win.3.990,-0+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .243 Win..308 Win.14.900,-1126+
Withworth Rifle Co..308 Win.5.780,-3507+
B.S.A. CF II LUX.308 Win.7.940,-5731+
Winchester 777 Lux..308 Win.15.900,-4951+
Mauser M03 Trail.308 Win.19.900,-7890+
Sako A7 S.308 Win.11.995,-8177+
Weatherby Vanguard.308 Win.6.995,-1111+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux..308 Win.22.900,-2849+
Browning X-Bolt rustfri +Leupold VX-R. 3-9 x 50 Belyst .308 Win.14.499,-0+
Husqvarna M. 1900.308 Win.7.960,-7755+
Sig Sauer SSG 3000 .308 Win.19.900,-0+
Sako AII med Leupold VX III Euro 6,5-20x50.308 Win.16.900,-8142+
Steyr Mannlicher Classic.308 Win.14.900,-5590+
Heckler & Koch SL 7, Halvautomat.308 Win.13.500,-107+
Steyr Manlicher SM 12.308 Win.20.995,-8362+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000.308 Win.8.900,-4566+
Steyr-Mannicher Classic.308 Win.13.850,-4537+
Churchill Gunmakers, London.308 Win.9.850,-4394+
Steyr Prohunter (Off Road).308 Win.9.995,-5635+
Blaser R93 Offroad.308 Win.15.498,-4347+
Winchester M. 70 SPR.308 Win.19.900,-7880+
Midland Gun Co..308 Win.4.980,-4412+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.308 Win.9.900,-0+
Browning X-Bolt blåneret +Leupold VX-R.3-9x50 Belyst .308 Win.12.999,-0+
Browning B.B.R. .30-067.940,-7598+
B.S.A. Majestic.30-064.950,-2860+
Carl Gustaf (Husqvarna) model 1972.30-067.500,-2852+
Churchill Gunmakers, London.30-0611.600,-4406+
Mauser model 77, Oberndorf.30-069.750,-4502+
FN Browning.30-068.650,-2635+
BSA Majestic.30-068.880,-6156+
Browning BPR.30-068.990,-5305+
Parker Hale.30-064.450,-2412+
Tikka 690.30-067.950,-6855+
Weatherby Mark V.30-069.995,-2174+
Sauer 90/Carl Gustaf/Schultz & Larsen, Otterup.30-0612.500,-1751+
Winchester 777 Lux..30-0614.500,-3047+
Viking Arms.30-065.980,-7754+
Brno model CZ 537.30-064.260,-1390+
Schultz & Larsen M. 98.30-066.980,-6532+
Carl Gustaf, HVA, model 1972.30-067.875,-5245+
Parker Hale.30-063.980,-1359+
Schultz & Larsen, Otterup 54J.30-0612.800,-1278+
Classic 2000.30-063.995,-5230+
B.S.A. model CF II.30-066.900,-5185+
Husqvarna 1600.30-064.995,-3509+
Steyr-Mannlicher M.30-0613.900,-5175+
Winchester M. 777.30-0612.900,-6512+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.30-069.900,-0+
Parker Hale.30-065.860,-5998+
Weatherby Vanguard.30-066.995,-1110+
Husqvarna 1900.30-069.860,-6152+
Parker Hale.30-063.995,-3933+
Sabatti Gardone Classic 90.30-064.450,-6673+
Mauser model 2000, Oberndorf.30-068.900,-4356+
Husqvarna model 1970.30-069.500,-3438+
Harrington & Richardson model 340.30-066.900,-3415+
Sako L61R Deluxe.30-0611.800,-7903+
Remington 700 med Meopta Artemis 1,5-6x42.30-069.900,-8263+
Sauer 303 Halvautomatisk.30-0617.999,-7145+
Parker Hale Safari De Luxe.30-064.580,-2626+
Classic 2000.30-064.980,-5861+
Weatherby Mark V.300 Win.9.900,-2856+
Winchester 70.300 Win.5.980,-4147+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.300 WSSM5.590,-0+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 574.800,-2546+
Imman Meffert, Suhl8 x 574.800,-400+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS5.800,-1376+
Sauer 202 Forester8 x 57JS18.900,-5673+
Schultz & Larsen M.988 x 57JS5.460,-3930+
Husqvarna M96 m/Vapenringen 4x32 8 x 57JS3.980,-6104+
Husqvarna 6468 x 57JS3.995,-2640+
Schultz & Larsen M. 988 x 57JS4.980,-3003+
Husqvarna 6408 x 57JS3.495,-1764+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 57JS5.900,-1774+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 57JS4.500,-2838+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS9.900,-2124+
Mauser model 98, Spandau8 x 57JS2.980,-2422+
Schultz & Larsen, Otterup, model 988 x 57JS4.900,-2649+
Sverre Steffensen8 x 57JS5.500,-6069+
Schultz & Larsen M 548 x 6012.500,-2004+
Sauer 808 x 68S15.750,-3903+
Sako AV.338 Win.7.940,-6524+
Weatherby Mark V.34011.995,-2176+
Weatherby Europa De Luxe.34010.950,-4738+
Husqvarna M. 969,3 x 578.295,-5505+
Husqvarna M. 96 med Aimpoint9,3 x 577.659,-5503+
Husqvarna M. 969,3 x 573.500,-5504+
Blaser R93 sjælden udgave i komposit/kulfiber9,3 x 6235.785,-6434+
Sauer 2029,3 x 6214.999,-6139+
Stiga Mauser9,3 x 623.500,-1075+
Sauer 202 Forester9,3 x 6219.999,-7135+
Husqvarna Model 1469,3 x 629.580,-5507+
Browning BAR 1 af 500. 9,3 x 6213.499,-6425+
Husqvarna 19009,3 x 627.940,-6518+
Husqvarna M. 19009,3 x 627.980,-7658+
Sako M85 Black Bear, Ny.9,3 x 6218.695,-7886+
J. Woodward & Sons9,5 x 5719.600,-4559+
Ruger No. 1.416 Rem. 7.460,-4351+
Schultz & Larsen model 56A.416 Rigby18.900,-5255+
Brno CZ 550 Magnum, .416 Rigby..416 Rigby12.400,-6428+
Steyr-Daimler-Puch.458 Win.15.800,-4061+
Mauser DWM .458 Win. Mag..458 Win.22.800,-4518+
Interarms Mark X.458 Win.14.500,-4310+
DWM Mauser model 0.458 Win.22.800,-4518+
Weatherby Mark V. Kal. 460 Wea. Mag..46026.800,-5999+

Kontakt os via e-mailmail@huntershouse.dk