Hunters House logo
5777 emner
22-07-2016 16:53:27

Rifler

Hovedsageligt brugte rifler.

Klik på "Fabrikat/model" for alfabetisk sortering.

Klik på "Kaliber" for sortering.

Klik på "Pris" for sortering efter pris.

Klik på "Våbnet" for yderligere information. (Billeder der mangler kommer snarrest)

Klik her for at se vores våbengaranti.

Fabrikat/modelKaliberPris#
Walther.22 Hornet5.495,-6830+
Anschütz M 1432.22 Hornet3.980,-7501+
Sauer 90/Carl Gustaf.222 Rem.9.975,-5510+
Sako Riihimäki.222 Rem.6.480,-7970+
Remington M. 788 med Bushnell 2,5x24.222 Rem.3.900,-8305+
Brno ZKK 601.222 Rem.4.960,-7745+
Krico Lux.222 Rem.9.350,-4239+
Parker-Hale M98 Safari.222 Rem.4.580,-4393+
Remington 700 Sendero.223 Rem.12.900,-4231+
Colt AR15. Kal. 223 Rem. Pæn stand.223 Rem.16.500,-8132+
Heckler & Kock M.630.223 Rem.8.900,-3005+
STI Competition Sporting Riffel, Ny riffel.223 Rem.18.625,-+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.223 WSSM5.590,-+
B.S.A. model CF II.22-2506.950,-585+
Remington M. 700.22-2505.960,-8145+
Winchester 70 Stealth.22-2509.900,-5452+
Sako L579 Forester.243 Win.6.540,-7677+
Winchester M. 70 LUX.243 Win.6.980,-6480+
Parker Hale.243 Win.5.680,-6555+
Krico M600.243 Win.8.900,-7276+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.995,-3811+
Alpine Firearms model Special.243 Win.5.595,-3053+
Husqvarna model 1600.243 Win.4.980,-3508+
Sako 75 III.243 Win.8.780,-6525+
Parker Hale.243 Win.4.950,-4512+
Steyr Pro. Med Simmons kikkert.243 Win.13.500,-6847+
Sako L579 Forester.243 Win.5.960,-7926+
Sako 75 Varmint.243 Win.11.900,-5711+
Husqvarna model 1970.243 Win.7.390,-5638+
Parker Hale.243 Win.4.580,-5133+
B.S.A. model CF II.243 Win.8.900,-5130+
Sako AII LUX.243 Win.11.800,-8721+
Alpine Firearms England.243 Win.4.980,-8092+
Husqvarna model 1970.243 Win.8.850,-574+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .308 Win..243 Win.14.900,-1126+
Tikka 55 Continental.243 Win.7.995,-2016+
Weatherby Mark V.25712.900,-5260+
Weatherby Mark V.2579.950,-1485+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.495,-4176+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux6,5 x 5511.600,-5511+
Carl Gustaf M.966,5 x 552.995,-4175+
Husqvarna M.966,5 x 554.580,-5226+
Krico M. 7006,5 x 557.980,-5509+
Antonio Zoli AZ 1900 Delux6,5 x 555.980,-5718+
Carl Gustaf M.96 Match6,5 x 557.980,-2662+
Tikka T3 Hunter6,5 x 5510.495,-5774+
Viking Arms6,5 x 555.980,-5801+
Mauser M. 2256,5 x 559.900,-2981+
Mauser model 986,5 x 553.950,-2642+
Steyr-Mannlicher M6,5 x 5511.900,-5512+
B.S.A. model CF II6,5 x 557.480,-514+
Schultz & Larsen/Weatherby M 54J / M 56A6,5 x 5517.800,-1288+
Carl Gustaf M. 96 Custom jagtmatch, laminatskæfte6,5 x 557.980,-4955+
Krico model 7006,5 x 559.900,-5176+
Sako M. 756,5 x 559.500,-6678+
Mauser model 2256,5 x 559.900,-2979+
Heym SR21 - Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.9006,5 x 559.900,-+
Husqvarna model 19706,5 x 558.800,-2538+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper6,5 x 559.980,-+
Husqvarna model 19706,5 x 558.850,-4055+
Husqvarna 16006,5 x 556.950,-8302+
Husqvarna M. 966,5 x 553.980,-4974+
Husqvarna model 19706,5 x 558.980,-3959+
Varberger 717 Lux (Kongsberg M.393)6,5 x 557.980,-5609+
Merkel KR1 med Leupold European 3-9x506,5 x 5517.900,-8773+
Sauer 202 Jagtmatch6,5 x 5515.998,-5794+
Steyr Manlicher Classic Mountain6,5 x 5514.595,-4538+
Mauser Oberndorf Model 20006,5 x 578.900,-3478+
Brno Classic6,5 x 578.900,-4791+
Brno 21H6,5 x 575.980,-6335+
Mauser model 66S6,5 x 5713.500,-1804+
Bloklås, Moritz Zapf - Heerenbüchse6,5x6849.600,-8325+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2645.750,-4515+
Sako Finnbear .264 Win. Mag..2646.995,-4476+
Husqvarna model 1600.270 Win.3.980,-4705+
B.S.A. model CFII.270 Win.6.990,-4730+
Midland Gun Co..270 Win.3.980,-5131+
Ferlach model 810.270 Win.7.960,-488+
Husqvarna model 1970.270 Win.8.900,-3227+
BSA CF II.270 Win.6.980,-7896+
John Dickson, Edinburgh, Scotland.270 Win.12.800,-4732+
Remington 700 med Bushnell Elite 4200 2,5-10x50.270 Win.7.950,-8767+
Browning Acera.270 Win.7.980,-6073+
Steyr-Mannlicher M.270 Win.13.900,-4410+
B.S.A. model CF II.270 Win.7.900,-5156+
Holland & Holland.270 Win.16.450,-4103+
Holland & Holland Made by Husqvarna.270 Win.15.999,-6477+
Sauer 80/Colt.270 Win.15.600,-4090+
Winchester M. 70 LUX, 7 mm. 08-Rem7mm-08 Rem6.540,-6128+
Brno 6007 x 575.980,-6692+
Interarms Mark X7 x 615.995,-2978+
Schultz & Larsen,Otterup, Mauser 987 x 617.900,-587+
Remington 700 XCR Camo 7 mm Rem mag.7 mm.Rem.9.990,-5814+
Steyr Manlicher Mod. S.7 mm.Rem.12.395,-7792+
Holland & Holland7 mm.Rem.15.600,-4558+
Savage M.110 C Lux7 mm.Rem.4.960,-309+
Holland & Holland made by Husqvarna 7 mm.Rem.15.399,-6476+
Weatherby Vanguard7 mm.Rem.6.995,-1115+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow7 mm WSSM5.590,-+
B.S.A. model CF II7 x 647.695,-4190+
Firearms Co.7 x 644.880,-3877+
Waffen Frankonia Lux M.987 x 648.600,-916+
E. Kettner Köln7 x 646.840,-4808+
Sauer 80/Browning, prototype, 7 x 647 x 6419.600,-5302+
Manlicher Schönauer M. GK.7 x 649.500,-7935+
Savage model 340 C.30-303.760,-5135+
Savage M. 219 Kipplauff med Calic Hunter 4.30-301.999,-4065+
Savage model 340.30-301.980,-1919+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.308 Win.5.590,-+
Steyr Scout. 308 Win.308 Win.15.895,-+
B.S.A. CF II LUX.308 Win.7.940,-5731+
Savage 110 BA. Tactical .308 Win.308 Win.24.599,-7646+
Tikka T3 Lite med Bushnell Banner 3-9x40.308 Win.9.985,-8869+
Tikka T3 Wildgame.308 Win.8.995,-7538+
Weatherby Vanguard.308 Win.6.995,-1111+
Sako A7 S.308 Win.11.995,-8177+
Mauser M03 Trail.308 Win.19.900,-7890+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.308 Win.9.900,-+
Schultz & Larsen Classic DL-QVQ, Tilbud incl. lyddæmper.308 Win.9.980,-+
Sig Sauer SSG 3000 .308 Win.19.900,-+
Browning X-Bolt rustfri +Leupold VX-R. 3-9 x 50 Belyst .308 Win.14.499,-+
Steyr Mannlicher Classic.308 Win.14.900,-5590+
Sako AII med Leupold VX III Euro 6,5-20x50.308 Win.16.900,-8142+
Husqvarna M. 1900.308 Win.7.960,-7755+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 m/vekselpibe Kal. .243 Win..308 Win.14.900,-1126+
Savage Axis .308 Win. Ny riffel..308 Win.3.990,-+
Sako TRG-21.308 Win.22.900,-8326+
US M1 Garand Beretta/Breda.308 Win.9.750,-+
Sauer 101.308 Win.13.300,-8641+
Browning X-Bolt blåneret +Leupold VX-R.3-9x50 Belyst .308 Win.12.999,-+
Blaser R93 Offroad.308 Win.15.498,-4347+
Steyr Prohunter (Off Road).308 Win.9.995,-5635+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000 Lux..308 Win.22.900,-2849+
Churchill Gunmakers, London.308 Win.9.850,-4394+
Midland Gun Co..308 Win.4.980,-4412+
Winchester 777 Lux..308 Win.15.900,-4951+
Sauer 80/Carl Gustaf 3000.308 Win.8.900,-4566+
Steyr-Mannicher Classic.308 Win.13.850,-4537+
Steyr Manlicher SM 12.308 Win.20.995,-8362+
Heckler & Koch SL 7, Halvautomat.308 Win.13.500,-107+
Winchester M. 70 SPR.308 Win.19.900,-7880+
Withworth Rifle Co..308 Win.5.780,-3507+
Classic 2000.30-064.980,-5861+
Parker Hale.30-065.860,-5998+
Churchill Gunmakers, London.30-0611.600,-4406+
Winchester M. 777.30-0612.900,-6512+
Mauser model 77, Oberndorf.30-069.750,-4502+
Heym SR21 Ny 14.200 Nu Tilbud : 9.900.30-069.900,-+
Sauer 90/Carl Gustaf/Schultz & Larsen, Otterup.30-0612.500,-1751+
Winchester 777 Lux..30-0614.500,-3047+
B.S.A. Majestic.30-064.950,-2860+
Brno model CZ 537.30-064.260,-1390+
Steyr-Mannlicher M.30-0613.900,-5175+
Harrington & Richardson model 340.30-066.900,-3415+
Schultz & Larsen, Otterup 54J.30-0612.800,-1278+
Browning B.B.R. .30-067.940,-7598+
Viking Arms.30-065.980,-7754+
Schultz & Larsen M. 98.30-066.980,-6532+
Parker Hale.30-063.995,-3933+
B.S.A. model CF II.30-066.900,-5185+
Husqvarna model 1970.30-069.500,-3438+
Carl Gustaf (Husqvarna) model 1972.30-067.500,-2852+
Tikka 690.30-067.950,-6855+
Weatherby Vanguard.30-066.995,-1110+
Parker Hale.30-063.980,-1359+
Mauser model 2000, Oberndorf.30-068.900,-4356+
FN Browning.30-068.650,-2635+
BSA Majestic.30-068.880,-6156+
Remington 700 med Meopta Artemis 1,5-6x42.30-069.900,-8263+
Classic 2000.30-063.995,-5230+
Parker Hale Safari De Luxe.30-064.580,-2626+
Browning BPR.30-068.990,-5305+
Husqvarna 1600.30-064.995,-3509+
Sabatti Gardone Classic 90.30-064.450,-6673+
Husqvarna 1900.30-069.860,-6152+
Sauer 303 Halvautomatisk.30-0617.999,-7145+
Weatherby Mark V.30-069.995,-2174+
Parker Hale.30-064.450,-2412+
Carl Gustaf, HVA, model 1972.30-067.875,-5245+
Sako L61R Deluxe.30-0611.800,-7903+
Winchester 70.300 Win.5.980,-4147+
Weatherby Mark V.300 Win.9.900,-2856+
Winchester Model 70 Ultimate Shadow.300 WSSM5.590,-+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 574.800,-2546+
Imman Meffert, Suhl8 x 574.800,-400+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 57JS5.900,-1774+
P. Poulsen Kjøbenhavn8 x 57JS4.500,-2838+
Sverre Steffensen8 x 57JS5.500,-6069+
Husqvarna M96 m/Vapenringen 4x32 8 x 57JS3.980,-6104+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS9.900,-2124+
Sauer 202 Forester8 x 57JS18.900,-5673+
P. Poulsen, Kjøbenhavn8 x 57JS5.800,-1376+
Schultz & Larsen M.988 x 57JS5.460,-3930+
Schultz & Larsen, Otterup, model 988 x 57JS4.900,-2649+
Husqvarna 6408 x 57JS3.495,-1764+
Mauser model 98, Spandau8 x 57JS2.980,-2422+
Schultz & Larsen M. 988 x 57JS4.980,-3003+
Husqvarna 6468 x 57JS3.995,-2640+
Schultz & Larsen M 548 x 6012.500,-2004+
Sauer 808 x 68S15.750,-3903+
Sako AV.338 Win.7.940,-6524+
Weatherby Europa De Luxe.34010.950,-4738+
Weatherby Mark V.34011.995,-2176+
Husqvarna M. 96 med Aimpoint9,3 x 577.659,-5503+
Husqvarna M. 969,3 x 578.295,-5505+
Husqvarna M. 969,3 x 573.500,-5504+
Husqvarna 19009,3 x 627.940,-6518+
Stiga Mauser9,3 x 623.500,-1075+
Sako M85 Black Bear, Ny.9,3 x 6218.695,-7886+
Husqvarna Model 1469,3 x 629.580,-5507+
Sauer 2029,3 x 6214.999,-6139+
Browning BAR 1 af 500. 9,3 x 6213.499,-6425+
Blaser R93 sjælden udgave i komposit/kulfiber9,3 x 6235.785,-6434+
Mauser M989,3 x 6213.980,-8501+
Husqvarna M. 19009,3 x 627.980,-7658+
Sauer 202 Forester9,3 x 6219.999,-7135+
J. Woodward & Sons9,5 x 5719.600,-4559+
Winchester 70 Super Express.375 H&H15.600,-7334+
H. Dumoulin, Liege.375 H&H18.600,-4509+
Interarms Mark X.375 H&H18.645,-5165+
Gogswell & Harrison.375 H&H15.900,-228+
Sako L61R.375 H&H10.900,-6318+
Ruger No. 1.416 Rem. 7.460,-4351+
Brno CZ 550 Magnum, .416 Rigby..416 Rigby12.400,-6428+
Schultz & Larsen model 56A.416 Rigby18.900,-5255+
DWM Mauser model 0.458 Win.22.800,-4518+
Mauser DWM .458 Win. Mag..458 Win.22.800,-4518+
Steyr-Daimler-Puch.458 Win.15.800,-4061+
Interarms Mark X.458 Win.14.500,-4310+
Weatherby Mark V. Kal. 460 Wea. Mag..46026.800,-5999+

Kontakt os via e-mailmail@huntershouse.dk